Теребовлянський стадіон побудований в 20-тих роках ХХ століття. Утримувався дев"ятим полком уланів польської армії, який був розташований в місті Теребовля. Втой час на стадіоні проводились змагання з кульової стрільби, тенісу на корті та футболу.

Футбольна команда сформована з місцевих футболістів та вояків польської армії, приймала участь в різних регіональних змаганнях.
В кінці 30-х років в м. Теребовлі було три команди, які сформувались за національним признаком українців, поляків та євреїв. В 40-х роках, за окупації німцями, теж була футбольна команда, яка називалась "Богун".
У 50-х роках було створено районну футбольну команду "Локомотив", яка в 1950 р. стала переможцем кубка області, обігравши команду з Підволочиська 4:3.
В першості України команда грала з командами м.Чоп (4:3), м.Ковель (1:0), м.Рівне (3:0), м.Ізмаїл (2:0), м.Винники (1:0) та м.Станіслав - тепер м.Івано-Франківськ (0:1). Таким чином команда "Локомотив" зайняла друге місце в шостій зоні першості України. За команду тоді виступали: брати Кіцили - Ярослав, Олег та Євген, Розвадовський Богдан, Боднар Роман, Шушкін Володимир, Везерко Микола, Андрусів Іван, Погорілий Михайло, Красновський Володимир, Крупик Іван, Швед Михайло, Костінський Петро.
У
наступні роки назва команди «Локомотив» змінилася на «Кооператор».
У 60-х роках команда виграла кубок області
і приймала участь в розиграші кубка України. На жаль, в першому матчі
поступилась дуже сильній команді Львівського військового
політичного училища з рахунком 2 : 1.
На цьому етапі в команду прийшли молоді
футболісти Стремінський Олег, Базиляк Володимир, Копчак Ярослав, Щербицький
Ярослав, Гривняк Богдан,брати
Шведи Олег та Степан.
На початку 70 років завдяки роботі тренерів ДЮСШ в районі не погано розвивався юнацький футбол. Сформована юна команда з спортсменів міста Теребовлі та Микулинець , яка приймала участь в Чемпіонаті області серед команд дублюючого складу " ЗБК " Дружба у 1973 році стали чемпіонами області. На той час юнацьку команду "ЗБК" Дружба тренерував Микола Федоренко. А очолював збірну команду "ЗБК" Дружба Бригадир Олег Михайлович. За юнацьку збірну команду на той час виступами Ковальчук Микола, Звєрєв Віктор, Капуста Андрій, Прус Віктор, Івасишин Володимир, та Вишневський Іван, який в подальшому став срібним призером Чемпіонату Європи в складі збірної команди Радянського Союзу. Команда "ЗБК" проіснувала до 1975року.
Однак збірна команда юнаків і в подальшому підтримувала високу марку Теребовлянського футболу. У 1978році юнаки знову стали Чемпіонами області. У складі команди були Фриз Олег, Павлов Іван, Яхван Степан, Носатий Іван, Андрійчук Володимир, Штик Євген, Юрків Богдан, Кульман Валерій та інші.

В 1988 році в районі створено Міжгосподарський фізкультурно-оздоровчий клуб "Колос", який відіграв певну роль у залученні всіх верств населення району до занять фізичною культурою і спортом.
У 1990 році в районі створюється госпрозрахунковий футбольний клуб з символічною назвою "Нива", яка неодноразово ставала фіналістом та володарем кубку області, чемпіоном області. (зірковий час - 1992-1996рр)
Також варто відзначити, що вагомий внсок у розвиток футболу в районі внесла команда "Бровар" Микулинці. Протягом 2001-2006 років команда ставала призерами та чемпіонами області, володарями кубка та Суперкубка області.
У 2007 році в районі пройшло воз"єднання "Ниви" та "Бровара" в одну команду - "Бровар" Теребовля. В цьому ж році команда стала призером чемпіонату області та володарем кубка області.
Радує що спортсмени Теребовлянщини підкоряють вершини професійного футболу.
Пердута Ігор з м. Теребовля гравець команди "Ворскла" Полтава.
Кухарський Роман з смт. Дружба гравець команди "ФК Севастопіль"
Сороцький Ігор, Бойчук Андрій з м. Теребовля, Куріцький Сергій з с. Хмелівка гравці команди "ФК Тернопіль".
Радує що спортсмени Теребовлянщини підкоряють вершини професійного футболу.
Пердута Ігор з м. Теребовля гравець команди "Ворскла" Полтава.
Кухарський Роман з смт. Дружба гравець команди "ФК Севастопіль"
Сороцький Ігор, Бойчук Андрій з м. Теребовля, Куріцький Сергій з с. Хмелівка гравці команди "ФК Тернопіль".
Щорічно ряди здібних спортсменів поповнюють завзяті юнаки т дівчата. Під доброю опікою тренерів-наставників вони зростають здоровими, сильними, спритними, вчаться успішно долати висоти на спортивних доріжках і майданчиках району і безперечно заглядають трохи вище - мріють про рекорди України, Європи, світу, а може і чергових Олімпійських ігор.